Upravit stránku

Lokalita: Svatopeterská 7, Brno, rok: 2019

tepelné čerpadla v Brně

Základní informace:

  • Typ:  43 vrtů pro tepelná čerpadla (3650 m), využití  tepla a chladu z vrtů
  • Popis reference:  

    Budova Svatopeterská je energeticky řešena tak, aby její provoz dosáhnul pokud možno neutrální uhlíkové bilance. Má velmi dobrou izolaci (nízkoenergetický standard A) a kvalitní okna s trojskly, která jsou dle potřeby zakrytá venkovními žaluziemi, takže z nich neuniká teplo a ani se v létě nepřehřívají. Všechna stálá pracoviště osvětluje přirozené denní světlo.

    Areál využívá obnovitelné zdroje energie (43 zemních vrtů s tepelnými čerpadly, fotovoltaika, rekuperace vzduchu) a další technologická řešení vedoucí k energetickým úsporám, jako např. kompletní LED osvětlení, inteligentní řízení spotřeby, výměny vzduchu, nastavení žaluzií atd.

    Využívání dešťovky ke splachování umožňuje až třetinové úspory nákladů za vodné. Revitalizované nábřeží potoka Ponávky nabízí posezení a prostor pro oddych i neformální jednání. Nábřeží je integrální součástí celého areálu a přispívá k jeho příznivému klimatu. Areál podporuje cyklodopravu a je připraven na rozvoj elektromobility.


Chcete více informací k tomuto projektu?

  • Vyplněním Města / PSČ se váš dotaz dostane rychleji ke správnému obchodně technickému zástupci, který vás případně kontaktujte pro upřesnění informací.