Upravit stránku

Geotermální energietický koš zkáceně GEK je vhodný pro aplikace, kde není prostor pro klasický zemní plošný kolektor a není možné z jakéhokoliv důvodu provádět hlubinné vrty. Jde o velmi ekonomicky zajímavou variantu pro využití geotermální energie. Odběr zemního tepla / chladu se realizuje ve vrchních geologických vrstvách, kde stále ještě dochází k regeneraci slunečním zářením a sáknutím povrchové vody.

Velmi dobrá účinnost je v oblastech s výskytem vyšší hladiny spodní vody.

GEK (geotermální energetický koš) umožňuje oproti klasickým plošným kolektorům využívat pasivní chlazení bez kompresoru tepelného čerpadla.

Systém je možné použít jak pro rodinné domy, tak i pro objekty s vysokým energetickým požadavkem. Příkladem může být rekonstrukce hotelu Hvězda nyní Hluboký dvůr. 
  • Geotermální energetické koše
  • Geotermální energetický koš

Máte dotaz ke geotermálním energetickým košům?

  • Vyplněním Města / PSČ se váš dotaz dostane rychleji ke správnému obchodně technickému zástupci, který vás případně kontaktujte pro upřesnění informací. 

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.

  • Už jste slyšeli, že od konce května 2018 vstupuje v platnost nové nařízení ohledně ochrany osobních údajů? Již vás nebudeme moci informovat o novinkách, slevách a akcích na našem eshopu. Zůstaňte s námi v kontaktu a informovaní! 

    Dejte nám výslovný souhlas se zasíláním obchodních sdělení.