Po 26. leden 2015
Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Domovní připojovací systém

Domovní připojovací systém na inženýrské sítě

Domovní připojovací systém pro inženýrské sítě.jpgPři realizaci novostaveb je nutné do objektu přivést inženýrské sítě. Jedná se například o vodu, elektřinu, plyn, telefonní kabely, kanalizace. V praxi tyto sítě prostupují do objektu v několika místech.

V dnešní době se prostupy do objektu centralizují do jednoho místa a mají v objektu vyústění v jednom místě (např. technická místnost). HAS - Systém lze použít i pro prostup do objektu primárních okruhů tepelných čerpadel.

Plánování budoucích prostupů do objektu je nutné realizovat ještě před začátkem výstavby základů. Pro technicky správné a zároveň estetické řešení průchodek  inženýrských sítí do objektu doporučujeme využít tzv. HAS - Systém. Tento systém řeší prostup a izolování jednotlivých sítí včetně návazností na hydroizolace (bílá i černá vana) a zároveň šetří drahocenný čas při zakládání stavby. Pro standardní rodinný dům se používá konstrukce s 1-2 prostupovými kanály.

Systémový prostup stavební konstrukcí HAS - Systém obsahuje:

  nosná konstrukce 90° s antikorozní úpravou pro 1-4 prostupové kanály
  1-4x prostupový kanál ze silnostěnného PVC  DN 100
  1-4x těsnící vložka GA  UNI/M®
  možnosti průměrů potrubí a kabelů v jedné těsnící vložce GA  UNI/M® pro
   jeden prostupový kanál:
   - 1x  8-10 + 1x 11-13 + 1x 14-16 + 1x 17-19 mm + 1x 20-23 mm
   (nebo 24-27, 28-30, 31-35 mm)
   - samostatné potrubí, nebo kabel 18-65 mm
  těsnící kazeta proti tlakové vodě s 4 násobnou hřebenovou kotvou 4LOCK
  vhodné pro bílou i černou vanu

Zpět

Ke stažení

Ik PDF.png
Ceník GEROtop CZ
Ceník (PDF - 6,5 MB)

Kompletní ceník produktů.
(... popis certifikovaného systému, podpora v geotermii, systém sond GEROtherm na využití zemního tepla, injektování vrtů, potrubí pro plošné kolektory, energetické základy budov, GEK - Geotermální Energetický Koš, domovní připojovací HAS systém, ochranné potrubí - chráničky, předizolované potrubí, izolace, rozdělovače - sběrače, sběrné jímky, průtokové regulátory, příslušenství, nemrznoucí kapaliny, prostupy zdí, elektrotvarovky GF, svěrné mechanické spojky a další sortiment ...)

Info